Як українізувати Google та Youtube 

23 05 2022

Як українізувати Google та Youtube 

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато українців вирішили змінити свої мовні звички. Проте конкурувати з алгоритмами Google і Youtube – завдання не з легких. Але спробуємо.

Ці платформи активно просувають російський контент, навіть якщо сам запит набраний українською. Українська блогерка Катерина Ятель поділилася своїми інструкціями щодо українізації Google і Youtube у своєму Twitter. Ми налаштували його та показали кожен крок дерусифікації платформи зі скріншотами.

Спершу заходимо у Налаштування пошуку в Google.

Обираємо розділ Мови

Видаліть стандартне відображення продуктів Google російською мовою, виберіть українську (натисніть, щоб показати поле деталей). У розділі «Результати пошуку тепер відображаються цими мовами» окрім української можна додати англійську або іншу зручну для вас мову, наприклад Польську мову.

Зайдіть в свій обліковий запис Google. Перейдіть у вкладку Особиста інформація.

Проскрольте до блока Загальні налаштування в інтернеті, оберіть Мова.

Якщо в списку є російська, ви можете видалити її та додати свою мову. Ми також рекомендуємо відключити функцію автоматичного додавання мови, тому що якщо Google побачить, що ви знаєте російську мову, алгоритм може додати її пізніше без вашого відома.

Можете також очистити кеш та історію переглядів — це рекомендація від Google, робити це необов’язково. Для тих, хто хоче — натисність Ctrl+H — Очистити історію; для видалення кешу інструкція тут.

Під час майбутніх пошуків можете клікати на кнопку Інструменти та обирати свої мови для видачі результатів пошуку. «Миттєво уся ця історія не подіє. Якийсь час, вам доведеться терпіти російськомовну видачу», — зазначає Ятель.

Ще один варіант підказав користувач Станіслав Бондера — встановити розширення Лагідна українізація.

Також ви можете видалити російську мову зі свого смартфона. Для цього користувачам iOS потрібно перейти до Загальних налаштувань і натиснути «Мова та регіон». Користувачі Android повинні перейти в Налаштування - Загальне керування - Мова.

Як видалити російські питання на Youtube

Блогери попереджають, що з платформою битва буде складнішою, оскільки на Youtube немає вибору мови.

Українізація вашої стрічки займе трохи більше кількох хвилин. Необов’язкова, але ефективна частина плану — зайти в історію переглядів і самостійно видалити всі російськомовні відео. Так алгоритм зрозуміє, що ви «не дивилися» російські відео, і почне подавати їх менш агресивно.

Також можна відписатися від усіх російськомовних каналів та клікати Не цікавить та Не цікавить канал, якщо Youtube пропонує вам таке відео. Цю процедуру потрібно буде повторювати кілька днів чи навіть тижнів, щоб платформа зрозуміла, що вам не цікаві відео російською. Після цього ваша стрічка Youtube повністю дерусифікується.

Поширити

Напишіть свій коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *